ניקיון הבית לפני מעבר דירה

לפני שאנו עוברים לביתנו החדש, לפני העברת הרהיטים והארגזים כדאי לנקות את הבית. בית ריק הוא בית אידיאלי לניקוי. כאשר אין חפצים המפריעים הרבה יותר פשוט לנקות את הריצוף, התריסים והארונות וזאת מבלי ללכלך את הרהיטים. במאמר הנ"ל נפרט עבורכם כיצד להבריק את הבית החדש לפני המעבר:

ניקיון הבית לפני מעבר דירה

כתוב את הכותרת כאן

המטבח הוא אחד החדרים היותר מאתגרים וקשים לניקיון. ניקיון המטבח גוזל זמן רב מאוד יותר מכל חדר אחר, למעשה נספיק לנקות מס' חדרים באותו הזמן שלוקח לנו לנקות את המטבח. איזור המטבח הוא לרוב גם האזור המטונף ביותר בבית, שם נמצאים כל שאריות האוכל, שמן הבישול וכל מה שנשפך בדרך.

במידה ובדירה הושארו מכשירים כגון תנור או מקרר התחל שם. מתחת ומאחורי המקרר ניתן למצוא "אוצרות" רבים, אנשים לרוב אינם טורחים לנקות שם באופן עקבי ולכן ישנה שם הצטברות גדולה מאוד של אבק, לכלכוך, שאריות אוכל ואפילו אורחים לא קרואים שנמשכו לשאריות אלו. את פנים המקרר ניתן לנקות עם מים חמים, סבון וסקוצ', כל המדפים במקרר ניתנים להסרה ולכן מומלץ להסירם לפני הניקוי, לנקותם בנפרד ואח"כ לנקות את קירות המקרר מבפנים ומבחוץ.

כתוב את הכותרת כאן

כך גם לגבי התנור במידה וזה אינו תנור "בילד-אין". לניקיון התנור עצמו השתמשו בחומר מסיר שומנים, נקו היטב את כל חלל התנור בזמן שהמגשים נחים בצד מלאים מים רותחים מהולים בסבון. לתנורים רבים ישנה אופציה של "ניקוי עצמי" שבו התנור ממיס ע"י חום את כל שאריות השומן, כמובן שלאחר מכן מומלץ לעבור עם מטלית לחה הטבולה בסבון.

גם ניקיון ארונות המטבח גוזל זמן מה, נקו את מדף בנפרד, מומלץ תחילה בעזרת שואב לשאוב את כל הלכלוך ולאחר מכן לעבור עם מטלית לחה. יש לנקות גם את דלתות הארון, ידיות, צדדי הארון. מעל הארונות מצטבר המון אבק ולכלוך שעם השנים הפכו לעיסה דביקה המאוד קשה להסרה, נסו תחילה עם מסיר שומנים, או תערובת של סודה לשתיה ומים ולבסוף עברו שוב עם מברשת וסבון.

כתוב את הכותרת כאן

גם הקרמיקה סביב והדלפקים יש לנקות ביסודיות, שפשפו עם מברשת היטב במיוחד בפינות ובסדקים ניתן להשתמש גם בסכין או מברג העטופים בסמרטוט לח על מנת לנקות באופן יסודי. לפני שאתם משתמשים בחומרי ניקיון לדלפק במטבח וודאו כי חומרים אלו אינם מזיקים לדלפק עצמו. לניקיון הכיור השתמשו במעט אקונומיקה. שפכו אקונומיקה לכיור שפשפו את הכיור ביסודיות עם מברשת, הניח לאקונומיקה לשבת מס' דקות ולאחר מכן שטפו עם זרם מים, בנוסף לניקיון יסודי וחיטוי מחיידקים האקונומיקה גם מלבינה את הכיור ומעניקה לו מראה חדש עוברים דירה? זקוקים לשירותי הובלה? בחרו את אזור השירות להובלה שיהיה מעבר מוצלח – צוות המובילים בישראל
Play Video about ניקיון דירות