ניקוי שטיחים

לקבלת שירותי ניקוי שטיחים מקצועי באחד מסניפי פסגת הפוליש הפזורים ברחבי הארץ השונים, אתם מוזמנים לבקר בדף אזורי שירות ולמצוא את סניף הקרוב ביותר אליכם.. החברה מעניקה מגוון שירותי ניקיון לבתים ולעסקים, ברמה הכי גבוהה שניתן למצוא כיום בישראל. הצוותים המקצועיים שלנו עוברים באופן קבוע הדרכה והשתלמות בכל החידושים שענף הניקיון העולמי מציע, והחברה מקפידה לחדש את הציוד בו הצוותים משתמשים, כדי להעניק לכם ניקיון שטיחים ומגוון רחב של שירותי ניקיון לבית בסטנדרטים הכי גבוהים שיש הכוללים גם ניקוי ספות.

ניקוי שטיחים במחירים שלא הכרתם

שיטות לניקוי שטיחים עם פדים, שיטה זאת לניקיון שטיחים מקצועי נחשבת ליותר מוצלחת משיטת הקרצוף, אך חלק די נכבד מאנשי המקצוע בענף של ניקיון שטיחים מקצועי חלוקים לגבי מידת היעילות שלה. שיטה זאת לניקוי שטיחים מקיר לקיר כוללת שימוש במברשת מסתובבת ופדים מיוחדים. השיטה מאד דומה לניקיון של רצפה קשה בעזרת מכונת ניקיון מקצועית. בשיטה זאת, השטיח עובר ריסוס עם תמיסת הניקוי ואז המנקה עובר על השטיח בעזרת מכונה. לחלופין, ניתן לספוג קודם פדים בתמיסת הניקיון ולסחוט מעט לפני שמניחים פדים מתחת למברשת המסתובבת, כפי שיפורט להלן.

לעיתים מתייחסים לשיטה הניקוי בעזרת פדים כאל ניקוי יבש, אך זהו למעשה כינוי מטעה מכיוון שאכן נעשה שימוש בנוזלים, גם אם השימוש בנוזלים נעשה במידה נמוכה יחסית לשיטות ניקוי אחרות.

קיימות שתי דרכים ליישום השיטה

בדרך הראשונה, מכינים לפני הניקיון פד עגול בעל כושר ספיגה. לאחר מכן סוחטים את הפד עד שהוא מפסיק לטפטף מים. בשלב הבא מרססים את השטיח בעזרת חומר ניקיון. לאחר מכן עוברים עם מכונת הניקיון כאשר הפד מוצמד אליה על גבי השטיח. בזמן שהמכונה עוברת מעל השטיח הפד אוסף את הלכלוך מהסיבים.

בדרך השנייה, סופגים את הפד בתמיסת ניקיון ורק לאחר מכן מצמידים אותו למכונת ניקוי רצפה מסתובבת (עם מהירות סיבוב נמוכה יחסית- כ-175 סל"ד במטרה לא לפגוע בסיבי השטיח) עם מנוע כבד בשל החיכוך הרב הנדרש. דרוש חסם מיוחד במכונה כדי לשמור על הפד מלברוח. באופן תיאורטי, בזמן הניקיון של השטיח בעזרת מכונת הניקוי, הלכלוך נאסף לפד.

בזמן הניקיון אמורים להחליף את הפד או להפוך אותו על צדו כאשר פני השטח של הפד מפסיקים לספוג את הלכלוך. בשלב זה שוטפים את הפד ומשתמשים בו מחדש לפי הצורך.

ניקוי באמצעות פדים יתרונות מול חסרונות
חסרונות היתרונות
לשיטה זאת כמה חסרונות מרכזיים - הטכניקה גורמת לנזק בסיבים בשטיחים דקים. בנוסף לכך, התנועה הסיבובית של מכונת הניקיון משאירה סימני סיבוב והצטברות של חומרי ניקוי על פני השטיח. החיסרון הגדול ביותר הוא התוצאה בשטח. הפתעה לא נעימה מחכה בעומק סיבי השטיח. מתחת לפני השטח נשארת שכבה עצומה של לכלוך שנדחק למטה. למעשה, כל מה שאנו מקבלים בטכניקת ניקוי זאת הוא חזות נקייה ותו לא. כמעט וכל יצרני השטיחים אינם ממליצים על שיטה זאת בחלק גדול מן השטיחים, במיוחד בשטיחים דקים ועדינים. בנוסף לכך רבים מהדטרגנטים וחומרי הקרצוף המשמשים בשיטה זאת מכילים רמות גבוהות של מבהירים אופטיים. עלות ציוד נמוכה וזמן ייבוש קצר - השטיח מתייבש תוך 30 דקות. כמו כן, זמן הניקיון של השטיח הוא יחסית מהיר, שמשמעותו עלות נמוכה למזמין הניקיון מכיוון שזמן העבודה קצר.

שיטת ניקוי שטיחים בקרצוף יבש

ניקוי שטיחים בקרצוף יבש היא שיטה אפקטיבית לניקוי שטיחים המתבצעת ברמת לחות נמוכה יחסית. שיטת הקרצוף היבש היא טכניקה מקובלת ונפוצה מאוד בענף של ניקוי שטיחים מקצועי מזה עשרות שנים. שיטה זאת מתבססת על טכניקת ניקוי די דומה לשיטת ניקיון שטיחים על ידי קרצוף רטוב, מאחר וגם בשיטה זו משתמשים במברשות לניקוי סיבי השטיחים.

בשיטת ניקוי שטיחים על ידי הקרצוף היבש משתמשים במכונה עם מאוורר כדי להקציף את חומרי ניקוי השטיחים. חומרי הניקוי נשפכים על מברשות אופקית מסתובבות. כמו בכל השיטות האחרות המקצועיות לניקוי שטיחים, ככל שמשתמשים בכמות גדולה יותר של חומר ניקוי כך לוקח זמן רב יותר לייבש את השטיח.

בחלק מהמכונות לניקוי שטיחים קיימת אפשרות להסרת הקצף וחלקיקי הלכלוך שנדבקים לשטיח באופן מכני. במכונות בהן אין פונקציה כזאת חייבים לבצע שאיבה יסודית בעזרת שואב אבק כדי להסיר את חומר הניקוי והלכלוך.

חומר הניקוי בו משתמשים בשיטה חייב לכלול דטרגנט באיכות טובה המגביר לחות, וחומר מייבש כדי לסייע בספיגת שומנים. בדרך כלל במיכל השאיבה הסופי במכונת הניקוי יש חומר המפרק את הקצף שנשאר בסיבי השטיח וזאת על ידי טכניקת שאיבה.

הוראות לניקוי שטיחים בשיטת הקצפה יבשה

שאבו את השטיח בעזרת שואב אבק כדי לנקות באופן יסודי, תוך שימוש בטכניקות שאיבת אבק יסודיות. לפני הניקוי העבירו קונדישנר על השטיח. עם הסיום, המתינו כעשרים דקות. ככל שהשטיחים מלוכלכים יותר, יש להמתין זמן ממושך יותר. בהכנת תמיסת ניקיון מתאימה, דאגו לעקוב אחרי הוראות היצרן. הכנת תמיסה מרוכזת אולי נראית כפיתרון מהיר ואפקטיבי יותר, אך למעשה אינה משפרת את התוצאות. תנו למכונה לייצר כמות סבירה של קצף לפני שתתחילו בפרוצדורת הניקיון. עברו על השטיח עם המכונה, כאשר אתם דוחפים את מכונת הניקוי בקצב אחיד. אין לבצע זאת מהר מדי כדי למנוע הופעת פסים על השטיח. לחלופין, קצב איטי מדי יגרום לנזילת קצף על השטיח. לאחר מכן, יש לחזור על הפעולה בכיוון ההופכי. אם השטיח מלוכלך מאד או שמצאתם בו אזורים עם כתמי לכלוך כבדים, יש לעבור שוב עם המכונה באלכסון. מספר מחקרים מדעיים הראו ששיטה זאת יעילה בהסרת חלקיקי אבק הגורמים לאלרגיות, ולאלרגיות הנגרמות מעובש. דוקטור פוליש – הניקוי שלך הדוקטורט שלנו.
Play Video about חברת ניקיון טובה
מכונת קרצוף שטיחים
ניקוי שטיחים - בשיטת קרצוף רטוב מכונת ניקוי שטיחים - צילנדרית להקצפה מכונת ניקוי שטיחים - קרצוף סיבובית
מכונת קרצוף שטיחים מקצועית, אותה ניתן למצוא לרוב רק אצל חברות לניקוי שטיחים מקצועיות, מאפשרת ניקוי שטיחים באמצעות קרצוף רטוב ( או קרצוף יבש ) יוצרים הרבה קצף על פני השטיחים. לאחר מכן, נותנים לקצף להתייבש, ולחומר ניקוי השטיחים לספוג את הלכלוך. לאחר מכן שואבים היטב מהשטיחים את שאריות הניקוי והלכלוך. בשיטת ניקוי שטיחים זאת, אלא אם כן היא נעשית בשילוב עם שיטת ניקוי שטיחים אחרת, אינה מערבת סחיטה בתהליך הניקוי אלא מתבססת על שאיבת אבק לאחר שהקצף מתייבש. חומרי הניקוי בשיטה זאת צריכים להיות חומרים יציבים ושמנוניים ובעלי מידת הקצפה גבוהה, כדי למנוע פגיעה של השטיחים מהמברשת. חומרי ניקוי בשיטה זאת חייבים להכיל חומרים כימיקלים מקציפים. הנפוץ ביותר נקרא סודיום לוריל. בקרצוף רטוב נעשה שימוש במברשת ממונעת הנעה בסיבובים ומפזרת חומרי קצף על פני השטיח. המברשת מעבירה את חומרי הניקוי על השטיח תוך כדי שפשוף. בשיטת הקרצוף הרטוב השטיח עובר מידה רבה של נענוע וחיכוך. מכונת ניקוי שטיחים המשתמשת בדוחס אוויר כדי ליצור קצף יבש לפני שהוא עובר על השטיחים. לאחר מכן, מברשת מסתובבת עוברת על השטיחים ביחד עם הקצף. שיטה זאת משאירה לכלוך לכוד בתוך סיבי השטיחים. יש לבצע שאיבת אבק יסודית לפני ואחרי הניקוי. מכונת ניקוי שטיחים המרססת שמפו על השטיחים מתוך מיכל. מברשת מסתובבת מקציפה את חומר הניקוי על פני השטיחים. רוב יצרני השטיחים אינם ממליצים על שימוש במברשות בעת ניקוי השטיחים, ובנוסף לכך, בשיטה זאת קיימת נטייה להרטיב יותר מדי את השטיחים, מה שעלול לגרום להכתמה, התכווצות או ריח לוואי. בשיטת הקרצוף הרטוב נדרש זמן ייבוש ארוך יחסית. בשיטה זאת אנו למעשה קוברים את הלכלוך עמוק יותר. מסיבה זאת, חומרי הניקוי מכילים חומר אולטרה סגול בלתי נראה שגורם לשטיח להיראות נקי יותר ממה שהוא באמת. מכיוון שמדובר בשיטה אגרסיבית והשיירים של חומרי ניקוי נשארים עמוק בסיבי השטיחים, שיטה זאת אינה מומלצת לרוב שטיחי הבית. שיטה זאת מתאימה לשטיחים מסחריים באיכות נמוכה או לשטיחים עבים עם לכלוך עמוק.