ניקוי מרצפות לאחר שיפוץ

הקרבתם את ביתכם למשך כמה שבועות, הפקדתם את האחריות עליו בידי קבלן שיפוצים מקצועי ואיכותי, התמודדתם בגבורה עם הרעש ועם ערימות האבק שהצטברו, ועכשיו נשארתם לבדכם במערכה. הפועל האחרון יצא, הדירה קיבלה בדיוק את הצורה שראיתם בדמיונכם ורגע לפני שאתם מסדרים אותה וחוזרים לשגרה יש רק עוד פרט אחד שאתם פשוט חייבים לדאוג לו, וזהו נושא הניקיון. הנושא הזה קריטי מכמה סיבות. ראשית, במהלך השיפוצים סביר להניח שהבית התמלא אבק ולכלוך שאם לא ינוקו היטב יביאו לאלרגיות ואף לבעיות נשימה שונות, כך שברמה הבריאותית מומלץ להקפיד על ניקיון יסודי. שנית, המרצפות שלכם בוודאי ספגו לא מעט שאריות של טיט וצבע. מעבר לצורך לנקות את השאריות הללו היטב חשוב שתקפידו גם לבצע ניקוי מקיף ולהחזיר לאריחים את הרעננות ואת הברק שהיה להם קודם, שהרי גם הם חלק בלתי נפרד ממראה הבית, זה שלמענו השקעתם זמן יקר וכסף רב בעבודות השיפוצים. הנה כמה רעיונות שיעזרו לכם לבצע ניקוי מרצפות לאחר שיפוץ בקלות וביעילות.

ניקוי מרצפות לאחר שיפוץ במחירים שלא הכרתם

אחת הטעויות הנפוצות של בעלי דירות באשר הם, היא טעות חומרי הניקוי. בין אם מתוך שיקולים כלכליים ובין אם משום שהם אינם מאמינים שיש הבדל בין חומרי הניקוי השונים, רכישה של חומר שאיננו מתאים תסב נזק רב. חומר מתאים הוא לא רק זה אשר מיועד לנקות רצפות (בניגוד לחומרים אחרים שמתאימים לניקוי ריהוט העץ או לניקוי החלונות), אלא גם חומר איכותי שמתאים לסוג המרצפות שלכם ולעומק הטיפול הנדרש. שימוש בחומרים עם ריכוז חומצתי גבוה עשוי להסב נזק לרצפות ולא לנקות אותן, וגם אקונומיקה לא תמיד תתאים. בדקו היטב את המוצרים שאתם רוכשים, קראו את האותיות הקטנות והקפידו להצטייד רק בציוד איכותי לצורך ניקוי מרצפות לאחר שיפוץ ובכלל.

ביצוע פוליש

דרך נוספת שעומדת לרשותכם היא דרך הפוליש. ניקוי יסודי זה הוא למעשה הדרך הטובה ביותר ללטש את המרצפות לאחר שספגו לכלוך רב בתקופת השיפוצים ובוודאי גם נשרטו עם הזזת הריהוט ועם העברת הסולמות מצד לצד ברחבי החלל. ישנם תכשירים ביתיים שונים שאמורים להשיג את המטרה הזו, אבל רובם לא באמת יעילים דיים והם ידרשו מכם מאמץ רב וזמן יקר. אם אין לכם את הזמן לרכון על הברכיים במשך שעות ולקרצף את הרצפות מומלץ שתיעזרו בחברת ניקיון מקצועית שברשותה מכונת פוליש טובה. הם יחסכו לכם זמן ובעיקר – יחזירו לרצפות את הברק, את הרעננות ואת היופי המקורי שלהן.

Play Video about חברת ניקיון טובה